Konferans Salonu Akustiği

Konferans salonları gerek alan, gerekse de kapasite olarak çok büyük mekânlardır. Oturma düzenleri ne olursa olsun kürsüden çıkan sesin her yere eşit şekilde dağılması gerekmektedir. Bundan dolayı konferans salonu ses izolasyonu için önce muhakkak teknik ekibimiz tarafından keşif yapılmalı ve kaliteli bir ses akustiği için çözüm çalışması yapılması gerekmektedir.

Konferans salonlarında sesin çıkış yöne net bir biçimde belirlenmekte, sesin çarptığı alana eşit bir biçimde yayıldığı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların tespit edilmesi, akustiğin eşit dağılım noktası olması, kullanılacak malzemeyle eksiksiz olarak dengeli bir şekilde her noktan duyum sağlamasını kolaylaştıracaktır.

Bu tip alanlarda genel olarak yankı önleyici ve gürültünün dışarı yansımaması için ses izolasyon malzemesi kullanılmakta, bunun sonrasında ilave olarak akustik dengeleyici paneller kullanılmaktadır. Bu paneller ortamın atmosferine ve görünümüne uygun olarak ahşap veya kumaş kaplama olabilmektedir.

Doğru Ses Yalıtımı Nasıl Olmalıdır?

Bu tür salonlarda ses izolasyonu için hem mekanın büyüklüğü hem de fiziksel yapısı büyük önem taşımaktadır. Üst tavan tarafı kubbe tarzı olan bir salon ile düz bir tavana sahip olan salonların yankısı değişiklikler göstermektedir. Bu sebeple hem sesin çıkış yönü hem de mekandaki yankılanma oranı tespit edilir ve buna göre kullanılması gerekli olan yalıtım malzemeleriyle ses yalıtımı tamamlanır.

Konferans salonları gibi büyük alanlarda, melamin süngerakustik süngertechno touch gibi yalıtım ve ses eşitleyici paneller, bariyerli ses yalıtım malzemeleri, kumaş kaplama türü malzemeler kullanılmaktadır.
Desibel Akustik Firması olarak profesyonel ekip arkadaşlarımız ve kaliteli ürünlerimizle Konferans Salonlarının Ses Yalıtım hizmetleri gerçekleştirmekteyiz.

Hemen Teklif Alın
web tasarım izmir web tasarım ajansı homeopat rita kaya akustik sünger izmir