Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odaları da akustik mekanlardandır ve ses izolasyonunun yapılması gerekli olan ve ciddi işlem gerektiren alanlardandır. Müzik odalarında kullanılacak olan malzemelerin dekor açısından da uygun olması gerekmektedir. Kumaş kaplı paneller ortamın akustiğini düzenleme ve dekor açısından uygun malzemelerdir.

Müzik odalarında akustik seslerin düzenli olması oldukça önemli bir konudur. Yüksek ses çıkan ortamlar olduğundan dolayı, dışarıdan her hangi bir sesin içeriye girmesi ve içerideki sesin dışarıya çıkmasını engellemek için müzik odası ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.

Bu odaların dış ortam sesinin sıfır derecesinde olması gerekmektedir. Dışarıdan gelecek en ufak bir gürültü dahi hatalara sebebiyet vermektedir. Müzik odaları ses izolasyonu uygulama malzemeleri müzik odasındaki sesin frekans değerlerine göre seçilmektedir. Yüksek ses frekanslarında bariyerli akustik ve ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır.
Diğer ses frekansları için ise, tekno touch süngerler, akustik halılarbariyerli süngerlermelamin bazlı süngerlerkumaş paneller ve akustik süngerler kullanılmaktadır.

Desibel Akustik firması olarak, profesyonel ekibimiz ve kaliteli ürünlerimizle Müzik Odalarının akustik düzenlemelerini gerçekleştirmekteyiz.

Hemen Teklif Alın
web tasarım izmir web tasarım ajansı homeopat rita kaya akustik sünger izmir