Desibel Akustik Yumurta sünger diğer adıyla viyol akustik sünger. Görüntüsü itibarı ile yumurta kalıbına benzediği için bu adı almış bir akustik düzenleme ürünüdür. Alev almaz alev yürütmez özelliği sayesinde güvenle her alanda kullanıma uygun bir üründür. Yanmaz özelliğiyle yangın gibi istenilmeyen felaketlerde alevin taşınması ve yayılmasına engel olur.

Alev almak akustik süngerler, düz ve net kesim yapıldıktan sonra tutuşmazlık için işleme tabi tutulmakta ve bu işlem bazı ürünlerde hali ile görsel açıdan ve sertlik olarak ta değişiklik göstermektedir.

Alev yürütmez akustik süngerler yanmaz özelliği olmasa da alev yürütmez özelliğe sahiptir. Aleve maruz kaldığında zamanla alevi sönümleme özelliğini taşımaktadırlar.

Dikkat !!!

Akustik demek ortam duyum kalitesinin arttırılması anlamında, halk arasında ortam yankısı veya çınlama manasına gelmektedir. Akustik diye belirttiğimiz ürünlerimizi SES YALITIMI yapacağını düşünerek alım yapmamanız rica olunur.

Akustik süngerler, kalınlık, desen ve yoğunluklarına göre sınıflara ayrılmaktadır. Kalınlık ve desenin her yurdum insanının bildiğini umuyoruz. Buna istinaden DNS yani DANSİTE Türkçe karşılığı yoğunluk 15 veya 26 DNS olan bir ürünün M3 ( Metreküp ) ağırlığıdır. Akustik performans bakımından ciddi farklılıklar göstermese de görsellik veya ürün kalite olarak tokluk hissiyatında belirgindir.

Yanmaz süngerler ise 15 DNS süngerin tutuşmaz özelliği işlevine tabi olmasıyla 50-60 DNS yoğunluğa çıkmaktadır. Çok fazla temas halinde bu süngerlerde yumuşama oluşabilmektedir. Genelde Jeneratör, hidrofor, makine ve kazan daireleri yalıtımında tercih edilmektedirler.

26 DNS süngerler alev yürütmez özelliğini taşıyor süngerlerdir. 26 DNS süngerler 26 FR olarak da bilinirler. 26 DNS süngerin kendi yoğunluğudur. Görüntüleri daha dekoratif bir görünüme sahiptir. Ev ortamında ve akustik düzenleme gerekli olan tüm alanlarda ve dekoratif olarak tercih edilmektedir.

15 DNS Eko Modeldir, Akustik performansı açısından farklılık olmasa da görünüş ve yoğunluk farkı vardır. 15 DNS Eko Ürünler yoğunluğu düşük uygun maliyetli ürünlerdir. Ev ortamında ve akustik düzenleme gerekli olan tüm alanlarda ve dekoratif olarak seçilmektedirler.

KULLANIM ALANLARI

Jeneratör, hidrofor, makine ve kazan daireleri yalıtımında ( yanmaz süngerler daha çok bu alanda tercih edilir.) Ses kayıt stüdyoları akustik düzenleme ihtiyacı duyulan alanlarda çağrı merkezi akustik düzenlemelerinde toplantı odaları, yankı yalıtımı, müzik odaları yankı eko problemlerinde, otomotiv alanında, eğlence mekanlarında, toplantı odaları, yankı yalıtımı, ses izolasyonu ve akustik düzenleme ihtiyacı duyulan bütün alanlarda, dekoratif görüntü elde etmenize olanak tanır.